Barion Pixel
Érzésvirág Online

Üdvözlünk az Érzésvirág Online felületén!

Az Érzésvirág kártyáit tesszük elérhetővé számodra az online munkához.

A nyomtatott Érzésvirág működése

A nyomtatott Érzésvirág úgy működik, hogy egy 18 szirmú virágon – amit a lap tetején látsz – 18 alap érzést találsz. A 18 alap érzéshez 18 színes kártya tartozik, rajtuk az érzések neveivel. Megfordítva minden érzéshez újabb 18 érzést találsz a 18 sziromban. Ezek nem igazán „al-érzések”, hanem a fő érzéshez kapcsolható, részletesebb érzések. A résztvevő általában választ egy-két fő érzést a nagy Érzésvirágról, majd a szakember a kezébe adja a kártyákat és megfordítás után a résztvevő újabb érzéseket azonosít be, fedez fel magában.

Az Érzésvirág Online működése

A fenti működést modellezzük az online térben a következő játékban. A nyomtatotthoz képest különbség az, hogy az érzések nem virágszirmokon vannak, hanem az egész kártyákat használjuk. Ennek oka, hogy könnyen olvashatók és biztonságosan kattinthatók, megérinthetők legyenek a kiválasztásnál az érzések.

Beállítások

Mint szakember az első lapon állíthatod be az ülést:
1. nevet adhatsz neki (későbbi visszanézéshez),
2. eldöntheted, hogy egy vagy két érzést választhat a résztvevő az alapérzések közül,
3. beállíthatod a résztvevő képernyőjén megjelenő kérdést mind a két szinthez (pl. „Hogy érkeztél?”), ehhez három-három előkészített kérdést használhatsz, és te magad is írhatsz,
4. beállíthatod, hogy csak a 18 fő érzéssel dolgoztok, vagy a kártyák megfordításra is kerülnek és újabb szint, a 18×18 érzés látszik majd,
5. amennyiben beállítottad a második szintet, itt is választhatsz kérdést,
6. eldöntheted, hogy egy vagy két részletesebb érzést választhasson ki a második szinten a résztvevő.

Ezeket mind beállíthatod előre, az elnevezett ülést elmentheted, majd az online folyamatodban előveheted.A ülés indítása: a kártyák kiválasztása
A ülés elindítása után a vágólapra másolod a csatlakozási linket, amit az online felület (pl. Zoom) chatjébe illesztve egy vagy sok résztvevő megkap, és rá kattintva csatlakozni tud. Nekik nem kell regisztrálniuk, csak egy nevet beírniuk, ami alapján az ülésben azonosítani tudjuk őket. A beállítás szerint fognak tudni választani érzéskártyákat a résztvevők, de arra is van mód, hogy az ülést vezető is válasszon érzést, ha meg akarja mutatni magát.

A kártyákra kattintva vagy megérintve azokat, kiválasztod őket, amit a felugró ablakon kell megerősíteni. A kiválasztott kártya szürke színűre változik. A szürke kártyákra kattintva „vissza lehet tenni” őket, és másikat választani helyettük. Az első szint lezárása után a második következik, majd a végére ér a résztvevő, és egyben látja a választott lapjait.

Prezentálás: a választott kártyák bemutatása

Az ülés vezető, ha már kiválasztotta a saját érzéskártyáit a fenti módon, vagy nem választ, a Prezentál ablakhoz érkezik. Itt látja, hogy ki az, aki már kiválasztotta a kártyáit, és kik azok a csoporttagok, akik már bejelentkeztek névvel, de még dolgoznak. Amint mindenki kész van, az ülésvezető megkezdi a prezentálást. Ehhez meg kell osztania a képernyőjét az online felületen, mert a játékosok csak a saját kártyáikat látják a maguk eszközén.

A felfedés a szürke, névvel ellátott ikonokra kattintással történik, majd még a játékos kártyáinak felfedése is egyenként következik. Akiknek a kártyáit láttuk már, színessé vált ikonnal lesznek jelölve.

A szakember végül lezárja az ülést, amit később megtalál a nyitólapon, és a prezentálás részt újra elő tudja hívni. Ez segíthet egy következő ülés elején feleleveníteni pl. a múltkori záró érzéseket, vagy a szakember jegyzeteket készíthet a folyamathoz.

Sikeres üléseket kívánunk az Érzésvirág Online-val!

Érzésvirág Online. Az eredeti Érzésvirág designja: (c) Füzes Fruzsina. Társszerző és az online változatra átdolgozta: (c) Füzes Ádám, webfejlesztő: Athalie. Kiadja: (c) Ulzinger Kft.

Érzésvirág Online Játék

A hivatkozás érvénytelen!